Takipçilerinizle Etkileşime Girmenin 6 Yolu
Mayıs 4, 2018

Instagram, bir işletmenin reklamını yapmak için mükemmel bir araçtır. Ancak, Instagram hesabınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, takipçilerinizle nasıl düzgün bir şekilde ilişki kuracağınızı bilmeniz gerekir. Instagram takipçilerinin ilgisini çekmek için bazı harika ipuçları.  

1. Mesajlarınızda Harekete Geçirici Mesaj Ekle

Gönderilerinizde bir harekete geçirici mesajınızın olması, Instagram takipçilerinizin ilgisini çekmek için mükemmel bir yoldur. Bunun nedeni, takipçilerinizin ne yapmak istediklerini bilmelerini sağlar. Örneğin, şu anda satışta sunduğunuz birkaç öğenin resmini yayınlarsanız, aşağıdaki harekete geçirici mesajı ekleyebilirsiniz: Şimdi satılık ürünleri satın almak için web sitemize gidin! Bu, yalnızca Instagram takipçilerinizin satın alma şansını artırmaz, aynı zamanda yayınlarınızın kendilerine daha çekici gelmesine yardımcı olur. Bu, daha iyi etkileşim ve takipçilerinizle daha güçlü bir bağlantı oluşturmak için iyidir.

 

 

2 . Kitlenize Doğal Olarak İlginç Mesajlar Oluşturun

Gönderilerinizi görüntüleyen ve paylaşan daha fazla kişi daha iyi. İnsanların yayınlarınızı görüntülemelerini ve paylaşmalarını sağlamanın en iyi yollarından biri, onları kitleniz için doğal olarak ilginç kılmaktır. Örneğin, şirketiniz ayakkabı satıyorsa, güzel bir yerde çalışan bir kişinin resmini yayınlamak, kitleniz için doğal olarak çekici olabilir. Bununla birlikte gitmek için iyi bir etiket bulabilirseniz bu özellikle doğrudur. Koşu veya ayakkabı ile ilgili her şey çok yardımcı olabilir. Önemli olan, kitlenize hitap eden bir içerik sağlıyorsanız, sıkıcı veya alakasız olarak karşımıza çıkan içerik sağladığınızdan çok daha güçlü bir etkiye sahip olacaktır. Dolayısıyla, göze çarpan ve ilgi çeken yayınlar yapmaya çalışın.  

3 . Altyazıları kullan

Altyazılar, Instagram takipçilerinizle etkili bir şekilde etkileşimde bulunmak için son derece yararlı olabilir. Bunun nedeni, altyazıların yayınınıza fazladan değer katması ve altyazıları olmayan yayınlardan daha ilginç olmalarıdır. Altyazılar, bir alıntı eklemek, komik bir şey söylemek veya resim hakkında ek bilgi sağlamak için harika bir yerdir. Bunların tümü, Instagram’ınızın yayınlamanızı daha çekici hale getirebilir ve yayınlarınızın paylaşılma olasılığını artırabilir. Altyazılar, yayınlarınızın dikkat çekmesine ve ayakta kalmasına yardımcı olur. Etkin etkileşim için harikadır.  

4 . Mesajlarınızdaki Yorumları Yanıtlayın

Çok sayıda Instagram takipçiniz varsa, yayınladıkları zaman yayınlarınızın iyi bir yorum alabilmeleri için iyi bir olasılık vardır. Aşağıdakilerle etkileşimde bulunmanın harika bir yolu yorumlara yanıt vermek. Bu etkilidir çünkü takipçilerinizle daha güçlü bir ilişki kurmanıza izin verir. &Ldquo; teşekkür ederim:) ” Birisi postanızı iltifat ederse. Ancak, söyledikleri her şeye cevap verebilirsiniz. Birisi bir soru sorarsa, bir soru sormak isterseniz, bunu da yapabilirsiniz. Sadece, takipçilerinizle etkileşime geçerek, onların sizinle olan bağlantılarını arttırmaya yardımcı olacaksınız. Bu marka sadakati yaratmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, fotoğraflarınıza yorum yapmak ve bunları paylaşmak için takipçilerinize ekstra teşvik sağlayabilir.  

 

5. Yarışmalar Başlat

Yarışmalar yayınlamak, Instagram takibini gerçekleştirmenin mükemmel bir yoludur. Çünkü birçok insan oyun oynamayı ve yarışmalara katılmayı seviyor çünkü eğlenceli. Ayrıca kazanana ücretsiz bir ödül verebilirsiniz. Bu, şirketinizden, hediye kartınızdan vb. Küçük bir mal parçası olabilir. Çalışabileceğiniz yarışmalar arasında en iyi başlık yarışması, en iyi hashtag yarışması vb. Bulunur. Instagram izleyicilerinize hoşlanan veya paylaşan herhangi bir kişi de olabilir Instagram mesajınız bir ödül almak için otomatik olarak bir yarışmaya girilecektir. Ardından kazananı rastgele seçebilirsin. Yarışmalar markanız için ilgi ve farkındalık yaratmanıza yardımcı olur. İnsanlar ne zaman bir şey kazanabilirse, dikkatlerini çekmesi daha olasıdır. Düzenli olarak yarışmalar yaparsanız, bu size bir ya da iki kez daha fazla yardımcı olabilir.  

6 . Tutarlı bir şekilde yayınla

Çekilecek iyi bir hedef, günde dört yayın. Sürekli olarak kayıt yaptırmanın neden bu kadar önemli olmasının nedeni, siz istemezseniz, o zaman insanlar markanızı unutabilir ve ilgilerini kaybedebilir. Ancak, düzenli olarak yayınlarsanız, markanız takipçilerinizde yeni kalır. Bu Instagram nişan için son derece yararlı olabilir. Düzenli gönderme, nişinizde yetkili olarak görülmenizi sağlar. Bağlılık ve bağlılık gösterir. Bu, takipçilerin markalardan görmek istedikleri şeydir. Eğer zorlukla postayla gönderirseniz, şirketiniz tembel ve adanmış görünmeyecektir. Bu arzu edilmez. Öyleyse, bunun tam tersini yapmalı ve aksi yönde etkide bulunmalısınız.  

Sonuç

Doğru yaklaşımı gerçekleştirir ve doğru şeyleri yaparsanız, o zaman Instagram ile olan ilginizi önemli ölçüde artırabilirsiniz. Hashtag'ları kullanmak, doğal olarak çekici gönderiler oluşturmak, altyazılarını kullanmak, yorumlara yanıt vermek, yarışmalar yayınlamak ve sürekli olarak yayınlamak çok yararlı olabilecek her şeydir. Amaç, hesabınızı harika bilgiler, eğlenceli içerikler ve yanıt verme için bir kaynak olarak görmeniz için Instagramınızı takip etmektir. Bu makalede listelenen tüm şeyleri yaparsanız, bu hedefe ulaşabilirsiniz.  

Katılım seviyelerinizi artırmaya ek olarak, yukarıdaki şeyleri yapmak da aşağıdakileri büyütmenize yardımcı olabilir. Takip etmek, Instagram hesabınızdan en iyi şekilde yararlanmanın anahtarıdır. Daha büyük takipler, marka bilinirliğini artırmaya, satışları artırmaya ve şirketinizin genel olarak daha iyi görünmesine yardımcı olur. Yani, daha büyük bir takip sahip olmak çok arzu edilir. Yapabiliyorsanız, tüm bu stratejileri dahil etmelisiniz. Ancak, bunlardan birini uygulayabilmeniz bile yardımcı olabilir.