Mükemmel Instagram Hashtags için 6 ipucu
Mayıs 18, 2018

Bir markayı veya belki de kendi işini Instagram'da yönetiyorsanız, her gün kendi Instagram başlıklarınızla birlikte gelmenin ne kadar zor olabileceğini biliyorsunuz. İşletmenizin ses tonuna veya yayınlamanızın anlattığı hikayeye bağlı olarak, resim yazıları komik, ilham verici, doğada daha ciddi veya belki de çok fazla kopya içermeyebilir. Yine de, çoğu kez, markaların Instagram'da güzel bir fotoğraf yüklediğini görüyoruz, ancak kopya yıldızdan daha az.

Gerçekte, Instagram başlıklarınız resimleriniz kadar düşünmeli ve stratejikleştirilmelidir. Görsellerin kaydırma beslemesinin yanında, altyazılar, kitlenizi meşgul etmeli ve daha fazla yorum yapma, etiketlenmiş hesaplarda beğenme veya beğenme veya markanızla ilgili satın alma, paylaşma veya daha fazla bilgi edinme konusunda onları teşvik etmelidir.

Peki, hesaplarınız için en mükemmel Instagram başlıklarını nasıl yazabilirsiniz? Tam da bu nedenle, kitleniz için en iyi Instagram hesabını oluşturmanıza yardımcı olacak uzman ipuçlarımızı derledik.

İşte Mükemmel Instagram Resim Yazısını Yazmak İçin 6 İpucu.

Photo of a phone with Instagram app

1. Etkileyici resimlerinizi gönderirken etkileşim için yazınız

Instagram ’ s algoritması, yüklenmekte olan ilk birkaç dakika içinde katılımı alan markaları ve yayınları desteklemektedir. Kriketlerden başka hiçbir şey üretmeyen bir gönderi, Instagram feed'ini indirirken, yorum gönderen ve gönderildikten kısa bir süre sonra gönderilen mesajlar, bu yüksek kaliteli içerik olduğunu Instagram'a işaret eder ve kullanıcılarınızın daha yüksek bir fiyata yer almasını sağlar. .

Bu, net ve etkili harekete geçirici mesajlara sahip olan Instagram yayıncıların yayınlarınızı beğenmesini veya yorum yapmasını teşvik eden Instagram başlıklarını yazmanız konusunda bilinçli olmanız gerektiği anlamına gelir. Beğenme ve yorum isteğinde bulunmaktan çekinmeyin, bunun yerine kitlenizi anlamlı bir şekilde kullanın.

2 . Tüm yayınlarda ve hesaplarda tutarlı bir ses kullanın

Aşağıdakileri oluştururken, kitleniz tutarlı bir marka ses beklemeyi öğrenecek. Bu, gönderilerinizin hepsinin aynı tonda olması gerektiği ve kesinlikle aynı mizah, ilham ya da ciddi başlık anlamına geldiği anlamına gelir.

Eğer bir perakende markasısınız, mizahı sık sık her seferinde bir araya getirebilirsiniz. Sadaka veya kar amacı gütmeyen bir kuruluş iseniz, ilham kaynağı kitlenizle paylaştığınız şeyin merkezinde olabilir. Sektörler ve hesaplar arasındaki tutarlılık, başarınızın anahtarıdır.

Marka sesiniz, Twitter ve Facebook gibi diğer ağlardaki hesaplarda tutarlı olmalıdır.

iPhone camera

3 . Emojilerden korkmayın!

Emojiler, CTA'nıza dikkat çekebilir (ve ipucu 1'e yardımcı olur). Bu nedenle, bunları altyazılarınızda kullanmaktan korkmayın.

Gönderdiğiniz fotoğrafla ilgili duyguları ifade etmek için altyazının sonuna emojiyi ekleyebilir veya bir kelimeyi değiştirmek için bir cümlenin ortasında emojiyi bile kullanabilirsiniz.

Bir örnek şöyle olabilir:

Pazartesi 😱 Doğru muyuz?!

(Örneğin kısa bir başlık olarak).

Veya, birkaç kısa kelimenin ötesine yazı yazabilirsiniz:

Bu en yeni mevcut mağazayı artık çevrimiçi mağazamız aracılığıyla paylaşmamız için çok heyecanlıyız! 😍😍😍 Gardırobunuz hafta sonu için hazır mı? 💋👯

4 . Altyazıları kendi aralarında stratejik olarak kullanın

Altyazılardaki veya hatta bu konudaki yorumlarınızdaki tutamaçları kullanmanız iki şey yapar - biri, diğer tutamaçları tıklamak için kitlenizi meşgul eder, onları hesabınızla ve iki kişiyle ilişkilendirerek markanızın başka bir şekilde tanıtımına yardımcı olabilir. hesap, bir birey veya marka olsun.

Diğer kitlelerle etkileşim kurmak, Instagram'da entegrasyon yoluyla markanızı oluşturmanıza yardımcı olur. Altyazılarınızda yer alan sözlerin tutulması ve dahil edilmesi, söz konusu hesabı uyarır. Bu, kitlenizi büyütmek için stratejik bir hareket olabilir. Tutamakları idareli ve stratejik olarak kullanın.

5. Hashtags senin en iyi arkadaşın.

Instagram başlıklarına geldiğinde Hashtag'ler önemlidir. Hashtag'ları kullanmak, daha fazla Instagram takipçisi edinmenize, takipçilerinizle ilgili içerik bulmanıza ve hatta içeriğinizi bağlamsallaştırmanıza yardımcı olabilir.

Örneğin, New York'ta bir restoransanız, #eatinginNYC, #dineoutNYC veya #NewYorkDining gibi hashtag'leri kullanmak isteyebilirsiniz.

Altyazının sonuna hashtag ekleyebilir veya bunu gönderiye entegre edebilirsiniz.

Örneğin:

Bu akşam sahip olduğumuz inanılmaz bir menü! #eatinginNYC, Çarşamba gecelerinde TW oldu. Masanızda yer ayırtmak için biyografimizdeki bağlantıya tıklayın.

Instagram Profile

6 . Yine de, bu hashtags & hellip ile stratejik olun;

Hashtag dahil olmak üzere, yukarıdaki yazımızda olduğu gibi stratejik olarak da yapılabilir. Ya da, ‘ ilk gönderi ’ olarak 30 hashtag kaydedebilirsiniz. (bu bir yorumdur) yayınlandıktan hemen sonra.

İşte nasıl:

  1. Fotoğrafınızı yayınladıktan hemen sonra, normal bir yayına geçiyormuş gibi yorum ekleyin
  2. Hashtag'lerinizi ekleyin (posta başına en fazla 30 hashtag)
  3. Yorumunuz, […] ile dinlenecek ve kitleniz tarafından görünmeyecek şekilde
  4. görünecektir.

    Bu, yayınlarınızın farkındalığını artırmanın ve yeni bir kitle edinmenin etkili bir yoludur.

    Mükemmel Instagram yayınını yazmak, kendi başınıza ideal başlığı yazıp çalıştırmaya çalışmak için benzersiz bir zorluk olabilir. Yukarıdaki ipuçlarıyla çalışarak, Instagram takvimini stratejik olarak ve güvenle takip ederek, her adımda arkada uzmanlarınız olduğunu bildiğinizden emin olabilirsiniz.

    Bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, bir sonraki Instagram açıklamanızı planlamaya başladınız mı? İpuçlarını kullanışlı tutmak için bu blog gönderisini favorilerinize ekleyin!