Instagram Hikayelerinin Görüntülenmesini Yükseltmek İçin 5 Yol
Haziran 6, 2018

Instagram Hikayeleri ilk yayınlandığında, duygu nötrdü. Snapchat, şu anda canlı videoda piyasayı köşeye sıkıştırmıştı ve bunu kitleler izledi. Ancak, Kasım 2017’de, Instagram Hikayeler 300 milyon günlük aktif kullanıcıyla ulaşmıştı. 25 yaşın altındaki kullanıcılar 32 dakika .

Markalar, bir çok nedenden dolayı Instagram'a geçiyorlardı. Bunun birçoğu, Snapchat üzerinde yeni bir topluluk oluşturmaya ihtiyaç duymadan, bu platformda önemli bir takip yapmış olmalarıydı. Yeni özellikler her birkaç ayda bir geliyordu. Bu özellikler, markaların ilgisini çekiyor - reklam potansiyeli, hikayelerdeki CTA entegrasyonu ve diğer markaları ve kullanıcıları doğrudan videodan söz etme yeteneği. Canlı video sahneye çıktığında, Instagram, gerçekten kendi takipçileriyle bağlantı sağlayan markalara hitap eden stratejilerini ayarlamış ve teslim etmişti.

Bir marka olarak, Instagram Hikayelerinizden nasıl daha fazla faydalanabileceğinizi merak ederek, işletmenizi çevrimiçi olarak bilinçlendirmek ve daha fazla ilgi duymasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Hikayelerinizden daha fazlasını elde etmenin 5 yolu var.

1. Instagram Hikayesi Öne Çıkanlar Oluştur

En son Instagram Hikayeniz için destansı bir video diziniz olduğunu varsayalım. Instagram Hikayedeki Önemli Noktalar gelmeden önce, bunu kaydedebilir, emin olabilirsiniz ve belki de içeriği daha sonra yeniden düşünebilirsiniz. Eğer onu kaydetmediyseniz, içerik 24 saat sonra yok olacak, bir daha görülmeyecek. Epik videolar göz açıp kapayıncaya kadar gitti!

Instagram Hikayedeki Önemli Noktalar geçen yılın Aralık ayında yayınlandı ve favori kliplerinizin bir arşivi olarak işlev görür. &Lsquo; Önemli Noktalar ’ normal hikaye tablonuzun ve Instagram biyo'nun altındaki tepsi.

Bir Hikayeler Vurgusu oluşturmak için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:

 • Instagram’ın Profiline gidin, “ Önemli Noktalar ” Instagram biyografinizin altındaki bölüm

 • Öne Çıkanlar'daki ilk çevre, “ New ” yazmalı. Bunun üzerine tıklayın.

 • İlk Hikayeler Vurgulama grubunuza neleri dahil edeceğinizi seçebileceğiniz arşivlenmiş öykülerinize yönlendirileceksiniz

 • Tıkla “ İleri ” ve vurgularınıza bir isim verin

 • Tıkla “ Bitti ” sonra “ Ekle ”

 • Voila - siz yapın!

  Öne Çıkanlar oluştururken bir ipucu - açık ve özlü bir teması olduğundan emin olun. Bir kullanıcı açısından bakıldığında, ilgi çekici olanı bulmak için pek çok önemli vurguda gezinmek talihsiz olacaktır.

  Bir perakende markanız varsa, bir “ Yeni ürün oluşturmayı düşünün! ” Vurgulamak. Bir restoran iseniz, " Vurgu.

  2. Eğiticiler, eğitim ve bilgi kitlenizi meşgul edecektir

  Sosyal hesaplarınızı kitlenizi eğitmek için kullanmak yalnızca yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ağınızı büyütmeye de yardımcı olabilir. Öğreticiler, ipuçları ve püf noktaları bunu yapmanın harika bir yolu olabilir.

  Favori hesaplarınızı nasıl takip edeceğinizi düşünün. Şansınız, bu tür markalar için bir afineniz var ya da Instagram profillerinden değer elde edersiniz. Eğitmenler, eğitim ve bilgi dahil, markanızı yalnızca sektörünüzde bir lider olarak konumlandıramaz, aynı zamanda kitlenizi büyütmenize de yardımcı olur.

  3. Diğer hesaplara bağlantı - iş ortakları veya etkileyiciler gibi

  Özellikle, etkileyici veya marka elçileri ile çalışıyorsanız, diğer hesaplara bağlantı yapmak, Instagram üzerindeki kendi görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olabilir.

  Instagram Hikayelerinde gezinen kullanıcılar, genellikle kendi hesaplarındaki diğer öykülere atlar. Bu blogu hazırlarken sizin için sağladığımız istatistikleri hatırlayın - 25 yaşın altındaki kullanıcılar 32 dakika Instagram'da her gün. Öykülerinizdeki diğer hesapların paylaşılması yalnızca bir stratejik iyi niyet eylemi değil, aynı zamanda diğer hesapların da aynısını yapması için size geri dönebilir.

  4. Tüm özelliklerden yararlanın

  Instagram Hikayeleri, kullanabileceğiniz çok sayıda özelliğe sahiptir - filtrelerden metne, kalem aracından konumlara ve aralarında anketler.

  Kullanabileceğiniz özellikleri kullanarak kitlenizi meşgul edin. Özellikle anketleri oluşturmak için harika bir yol olduğundan, Anketlerinizdeki anketlerin entegrasyonunu özellikle seviyoruz. Bir soru sorun, duyarlılığı ölçün ve pazarlama kararlarınızı bilgilendirmek için verileri kullanın.

  5. Bir CTA ile Bit

   

  Instagram hesabınıza zaman ayırıyorsanız, bu sizin paranızı yatırdığınız anlamına gelir - zaman paradır! Instagram'da, diğer tüm ağlarda olduğu gibi, zaman (ve para!) Yatırımınızla gelir ve yatırım getirisi elde etmek önemlidir.

  CTA'lar, hizmetleriniz veya ürünleriniz için mükemmel bir yol trafiği ve bilinirliğidir. Örneğin, kullanıcıları hızlıca kaydırmaya (en az 10.000 takipçiniz varsa) yönlendirerek web sitesi trafiğini sürdürebilirsiniz. Henüz tam 10,000 değerine sahip değilseniz, bu arada biyografinizdeki bağlantıyı, bu süre içinde bir CTA görevi görmek için değiştirebilirsiniz. Instagram Hikayesi görüntüleyenlerinizin, hizmetleriniz veya ürünleriniz hakkında daha fazla bilgi için Instagram biyografisindeki bağlantıyı ziyaret etmesini teşvik etmeyi düşünün.

  CTA'lar, kullanıcıların markanızla etkileşimde bulunmalarını istemek için büyük bir fırsat sunar. Bu fırsattan yararlanın.

  Sonuç

  Instagram Hikayeler, takipçilerinize işinizle ilgili günlük etkinlikleriniz hakkında bilgi verme fırsatı sunar. Bu, yalnızca kitlenizi daha anlamlı bir şekilde ele almakla kalmaz, aynı zamanda, daha fazla ilgi ve aşağıdakiler ile bağlantı oluşturmanıza da yardımcı olabilir. Bir sonraki Instagram Hikayenizi oluştururken kendinize sorun. Bu, iş hedeflerimi etkilerken kitlemle etkileşime girecek mi?